piątek, 1 lutego 2013

Aprilynne Pike "Magia Avalonu"
W tej części Aprilynne Pike powraca z nową dawką przygód nastoletniej wróżki Laurel. Młoda niedoświadczona wróżka w czasie wakacji wyrusza do magicznego Avalonu , aby nauczyć się co nieco o magii. Tam przez cały czas towarzyszy jej Tamani, którego darzę wielką sympatią i który bez zażenowania daje dziewczynie znać, że czuje do niej coś więcej niż tylko przyjaźń. Laurel wiedząc, że w domu czeka na nią Dawid wie decyduje się na wakacyjny romans z przyjacielem choć ciągnie ją do niego jakaś siła. Moim zdaniem wątek, którym jest miłosny trójkąt Tamani-Laurel-Dawid jest jesdnym z ważniejszych i ciekawszych w książce.
Po przeczytaniu książki czytelnik czuje duży niedosyt i myślę, że dzięki dosyć niejasnemu zakończeniu każdy kto sięgnął po pierwsze części chętnie sięgnie po kolejne dwie.
Powiem szczerze, że choć osobiście pierwsza cześć bardziej mnie urzekła, po tę sięgnęłam oczekując po niej trochę więcej to mały niedosyt jaki poczułam nie przeszkodził mi w pochłonięciu książki z podobnymi jak przy pierwszej części wypiekami na twarzy, a także po szybkie sięgnięcie po kolejne dwie.

Ocena: 9+/10  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz